پنجشنبه 26 مهر 1397   00:32:01
1395/12/1 يكشنبه
برای اولین بار در کرج؛ کمیته توانمندسازی فرهنگی اجتماعی ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها برگزار شد
اولین نشست کمیته توانمندسازی فرهنگی اجتماعی ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها با حضور نمایندگان دستگاهها و نهادهای شهری و استانی البرز در دفتر معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج برگزار شد.
اولین نشست کمیته توانمندسازی فرهنگی اجتماعی ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها، با حضور نمایندگانی از اداره کل راه و شهرسازی، آموزش و پروش، میراث فرهنگی، بهزیستی، نیروی انتظامی، کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز در دفتر معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج برگزار شد.

هدف عمده تشکیل ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری، ارائه خدمات متنوع به ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی و بافتهای فرسوده است تا با راه اندازی پایگاه های خدمات رسان از بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، زیست محیطی، کالبدی و... این محلات کاسته و جلوگیری شود و به ساکنان محلات مذکور یاری رسانی مطلوبی صورت بگیرد.

در این نشست تمامی نمایندگان دستگاه های شهری و استانی البرز به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات، راهکارها و اقداماتی که تا کنون در زمینه برطرف ساختن معضلات سکونتگاه های غیر رسمی و یا بافت های فرسوده اجرایی کرده بودند پرداختند تا به نقطه نظر مشترکی در این زمینه برسند و از موازی کاری ها جلوگیری بعمل آید.

در اولین نشست کمیته توانمندسازی فرهنگی اجتماعی ستاد بازآفرینی پایدار محدوده های کرج، مسئولان و نمایندگان حاضر بر شناخت معضلات سکونتگاه های غیر رسمی و محلاتی که بافتهای فرسوده بیشتری دارند تاکید کردند و خواستار افزایش آگاهی مردم نسبت به این معضلات و ارائه آموزش های لازم و تبلیغات مختلف برای مرتفع ساختن آنها شدند.

همکاری همه جانبه دستگاه های ذیربط، استفاده از توان و پتانسیل تمامی دستگاههای و نهادهای عضو کمیته مذکور برای تحقق اهداف ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری در زمینه فرهنگی و اجتماعی و ادامه دار بودن و توجه به بلند مدت بودن اقدامات در راستای تحقق اهداف این ستاد از دیگر محورهای این جلسه بود که مورد بررسی قرار گرفت.
كلمات كليدي : علی اکبر میر وکیلی , معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج , شهرداری کرج , کمیته توانمندسازی فرهنگی اجتماعی ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 53729
تعداد بازديد کنندگان سايت: 14899693 تعداد بازديد زيرپورتال: 58031 اين زيرپورتال امروز: 8 سایت در امروز: 336 اين صفحه امروز: 3
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.