دوشنبه 28 بهمن 1398   05:22:57

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 26380574
  تعداد بازدید این صفحه: 86702
  در امروز: 7316

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/4/4 سه‌شنبه
هفتمین نشست کمیسیون سرمایه گذاری
در هفتمین نشست کمیسیون سرمایه گذاری مطرح شد :بررسی راهبردهای توسعه اقتصادی شهر کرج/لزوم ارائه گزارش مشاورین طرح های گردشگری شمال کرج


 

هفتمین نشست کمیسیون سرمایه گذاری با حضور محمد نبیونی، دکتر دشت گرد و منصور وحیدی اعضای کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهرکرج، سلطانی مقدم معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج و رییس سازمان سرمایه گذاری در محل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج، در این نشست که ریاست آن را دکتر نبیونی برعهده داشت، راهبردهای اساسی توسعه اقتصادی شهر همچنین توجه ویژه به بخش گردشگری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. رسیدن به خروجی مثبت در بحث سرمایه گذاری و طرح های مشارکتی از دیگر مباحث مهم مطرح شده در این جلسه بود.

موضوع طرح های گردشگری ارتفاعات بیجی، حصار وسیه و طرح های گردشگری شمال شهر کرج محور اصلی گفتگوها بود که کارشناسان امر و نمایده معاونت شهرسازی در سخنانی کلیات مطالعات انجام شده در این خصوص را به سمع حاضران در نشست رساندند.

دکتر نبیونی در این نشست با تاکید بر ضرورت حمایت از سازمان نوپای سرمایه گذاری عنوان کرد: فلسفه تشکیل سازمان سرمایه گذاری انتفاع شهر و رونق بحث سرمایه گذاری و در نهایت توسعه شهری است.

وی گفت: هم اکنون در بحث طرح های مهم گردشگری، پروژه عظیم ارتفاعات شهر کرج مطرح است که دو مطالعه از مهندسین مشاور  موجود می باشد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری با تاکید بر ضرورت ارائه گزارش هر دو مشاور خواستار حضور نمایندگان آنها، ارائه توضیحات و برگزاری جلسات مستمر در کمیسیون تا حصول نتیجه قطعی برای تحقق طرح های فوق و ارائه چندین بسته سرمایه گذاری شد.

وجود خلاء های قانونی در حوزه سرمایه گذاری

 رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرج نیز در این جلسه  با تاکید بر لزوم توجه به راهبردهای اساسی توسعه اقتصاد شهری، گفت: از ابتدای حضورم در این سازمان موضوع توسعه اقتصادی با توجه به مهاجرپذیر بودن شهر کرج همچنین بحث جلب مشارکت سرمایه به ویژه در بحث گردشگری را به عنوان رکن اصلی عملکرد خود در دستور کار قرار دادم.

آرش ارشد ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته متوجه شدم که مطالعات خوبی در حوزه گردشگری در ادوار گذشته توسط مشاوران انجام شده اما با گره های متعددی در هر دوره به سرانجام نرسیده و اجرایی نشده است.

وی عنوان کرد: یکی از مهمترین دلایل مسکوت و یا اجرایی نشدن این طرح ها سرعت کار پایین سایر دستگاههای متولی  استان در مقایسه با شهرداری است که این امر موجب وقفه در طرح های مختلف از جمله گردشگری شده است.

ارشد به وجود خلاء های قانونی در حوزه سرمایه گذاری نیز اشاره  و ادامه داد: متاسفانه در موضوع سرمایه گذاری با خلاءهایی مواجه هستیم که نیازمند بررسی و تصمیم گیری قانونی می باشد.

مغفول ماندن مطالعات در بخش های مختلف شهرداری

در ادامه این نشست منصور وحیدی عضو شورای شهر کرج با تاکید بر مغفول ماندن مطالعات در بخش های مختلف شهرداری این موضوع را چالشی برای توسعه شهر دانست و گفت: مطالعات خوبی در گذشته و در خصوص طرح های مهم از جمله حریم رودخانه کرج و طرح های گردشگری شمال شهر کرج انجام شده که در نوع خود بسیار ازرشمند است و برای آن هزینه شده است.

وی ادامه داد: لازم است معاونت شهرسازی، معاونت عمران و سازمان سرمایه گذاری با همپوشانی در اجرای این طرح ها با قدرت ورود کنند.

این عضو پارلمان شهری تاکید کرد: در حال حاضر خروجی قابل دفاعی نداریم و اگر مسایل را کلان ببینیم نمی توانیم به نتیجه مطلوب برسیم باید وارد مصداق ها شویم و در موضوع گردشگری جدی تر عمل کنیم.

موازی کاری آفت اساسی توسعه شهر

سارا دشت گرد نائب رییس کمیسیون سرمیه گذاری نیز درادامه مذاکرات کمیسیون دوباره کاری و موازی کاری را آفت اساسی توسعه شهر دانست و گفت: طبق قانون و در جهت اجرای اصل 44 قانون اساسی پروژه های مدیریت شهری قبل از اقدام باید به دنبال سرمایه گذار باشند و تا وقتی که عدم حضور سرمایه گذار در پروژه ها اثبات نشده نباید منابع شهر در امور تصدی گری هزینه شود.

در ادامه این نشست علی سلطانی مقدم در سخنانی با تاکید بر ایجاد درآمدهای پایدار گفت: در آمد پایدار در شهرداری مورد حمایت همه  جانبه باشد و مهمترین ابزار مدیریت شهری در مسیر رهایی از بار سنگین هزینه ها دستیابی به درآمد پایدار حاصل از سرمایه گذاری است.

همچنین در این نشست مرجانه فرهنگی مدیر کل حریم شهرداری کرج نیز ضمن ارائه مستنداتی از طرح مطاله حریم شهر شما اظهار کرد: این اداره کل و سایر ارکان معاونت شهرسازی و معماری تا حصول نتیجه تک تک پروژه های سرمایه گذاری در کنار سازمان سرمایه گذاری فعالیت خواهند کرد.بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 86702
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26380574 تعداد بازديد زيرپورتال: 95551 اين زيرپورتال امروز: 79 سایت در امروز: 7316 اين صفحه امروز: 62
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.