جمعه 22 فروردين 1399   03:04:29

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 28109973
  تعداد بازدید این صفحه: 95913
  در امروز: 6097

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/11/6 يكشنبه
استفاده از خردجمعی برای جذب سرمایه‌گذار شهری
استفاده از تجربیات و تعامل شهرهای مختلف سبب خرد جمعی می شود و می تواند یاری دهنده شوراها و شهرداری‌ها برای اداره هرچه بهتر امور باشد. از آنجا که شهرداری ها وابسته به اعتبارات حاکمیتی نیستند.

استفاده از تجربیات و تعامل شهرهای مختلف سبب خرد جمعی می شود و می تواند یاری دهنده شوراها و شهرداری‌ها برای اداره هرچه بهتر امور باشد. از آنجا که شهرداری ها وابسته به اعتبارات حاکمیتی نیستند بنابراین هنر مدیریت شهری برنامه ریزی مطلوب در راستای مشارکت سرمایه گذاران در طرح های مختلف اقتصادی و درآمدزایی است.

تامین منایع پایدار از دغدغه های مشترک شهرداری‌های کشور است و این موضوع گریبانگیر بیشتر شهرداری‌ها شده است. در حوزه سرمایه گذاری بسترهای خوبی فراهم شده و با توجه به محدویدت منابع مالی شهرداری‌ها و کاهش درآمدها، سرمایه گذاری بهترین راهکاری برای ایجاد درآمدهای پایدار شهری است.

در شرایط کنونی، منابع و امکاناتی نداریم که برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم آن را در جامعه توزیع کنیم، پس باید به سمت تولید ثروت رفت چرا که از این طریق می‌توان آثار بسزایی در اشتغال و درآمد شهری شاهد بود و این درآمد و اشتغال، بخشی از مسائل و معضلات موجود که برخاسته از مشکلات معیشتی است را برطرف خواهد کرد.

یكی از عوامل اصلی كه در دو دهه اخیر موجب رشد اقتصادی در كشورهای در حال توسعه شده است، استفاده از مزایای سرمایه‌گذاری خارجی و تسهیل سازی فرایند جذب سرمایه در بخش‌های مختلف و حمایت ویژه از سرمایه گذاران است. در شرایط کنونی و با توجه به مسائل حاکم بر نظام بین‌الملل و کشور لازم است به‌طور جد و با برنامه‌های مشخص و عملیاتی و  با اتخاذ تدابیر اصلاحی در حوزه اقتصاد ملی از جمله واگذاری تصدی‌گری واقعی و عینی دولتی به بخش خصوصی و در صدر قرار دادن آن در نقاط مهم اقتصادی  و زمینه سازی برای حضور همه جانبه آنها در عرصه‌های تصمیم‌گیری و سیاست گذاری و برنامه‌ریزی، توسعه صادرات غیرنفتی از طریق تسهیل سازی شرایط و حمایت‌های ویژه و اولویت بندی در این راستا، حمایت، تشویق و جذب سرمایه‌گذاری خارجی به کشور و رفع موانع فرارواست.

از سوی دیگر، غلبه نگرش توسعه منطقه‌ای دولت و برنامه‌ریزی برای کنترل شرایط مرزی و فرامرزی و کاستن از بارهای امنیتی با در پیش گرفتن سیاست‌های مبتنی بر هوشمندی مستمر و پایدار، برجسته‌سازی نقش شهر داری‌ها در پیشبرد اهداف مدیریت موفق شهری در برش استانی، فرایند و روندهای سیاست‌های اقتصادی و حتی فرهنگی بهسازی و باسازی شود. با اتفاقات اخیر در بخش روابط بین‌الملل کشور، ارتقاء جایگاه ایران و شرایط ایحاد شده بعد از برجام و رفتارهای آمریکا در عرصه مناسبات و معادلات جهانی، مسیر اقتصادی کشور و به تبع آن استان‌ها با حساسیت بیشتری باید  مورد توجه قرار گیرد.

برای تحقق این موضوع باید از ظرفیت‌های جدید برای توسعه سرمایه گذاری و خلق فرصت‌های جدید شغلی بیشتر بهره برد و موانع سرمایه‌گذاری رفع و تشویق‌های خوبی برای این حوزه در نظر گرفت.مشوق‌هایی همچون تسهیلات بانکی کم بهره، تخفیف‌های مالیاتی و بیمه‌ای می‌تواند علاقمندی بیشتری در میان سرمایه‌گذاران برای سوق سرمایه‌هایشان به بخش‌های مختلف اقتصادی ایجاد کند.

با تمام این اوصاف  نيازمند بهره‌مندي از خرد جمعي در اجرايي شدن فرصت هاي سرمايه گذاري در شهر کرج با توجه به دانش ، تجربه و قدرت خلاقيت و نوآوري تفكر گروهي هستيم.


بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 95913
تعداد بازديد کنندگان سايت: 28109973 تعداد بازديد زيرپورتال: 106406 اين زيرپورتال امروز: 50 سایت در امروز: 6097 اين صفحه امروز: 23
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.