دوشنبه 28 بهمن 1398   05:20:32

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 26380488
  تعداد بازدید این صفحه: 86695
  در امروز: 7230

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/5/15 سه‌شنبه
‎گره خوردن اقتصاد شهری به پروژه های دولتی عامل کندی روند طرح ها است
شانزدهمین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکتهای مجمع کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری ارومیه برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرج، رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرج با اشاره به محور برگزاری این نشست گفت: عدم آشنایی با مفاهیم قراردادی در حوزه مشارکتها  و مشکلات عدیده ای که در این زمینه ایجاد
می شود یکی از اصلی ترین محورهای این نشست بود.

آرش ارشد ادامه داد: به نظر می رسد در حوزه وجوه تمایز و تفاوت بین سرمایه گذاری و مشارکت نیازمند اقدامات جدی هستیم.

وی عنوان کرد: اینکه یک شهرداری توانسته با تعریف مشوق ها و ارائه تخفیف هایی درعوارض صدور پروانه یا تسهیلات اداری ویژه، افراد را به احداث ساختمانهای تجاری بزرگ  ترغیب کند به مفهوم گشوده شدن قفل  مشارکت مدنی شهرداری با اشخاص نمی باشد.

ارشد در بخش دیگری با اشاره به محور دیگر این نشست مبنی بر مطرح شدن موضوع تاخیر در تدوین آیین نامه های دولتی در خصوص سرمایه گذاری، افزود: بسیاری از آیین نامه هایی که دولت وظیفه داشته طی 3 الی 6 ماه در خصوص سرمایه گذاری و مشارکت تدوین نماید با گذشت سالها تهیه نشده است.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرج، ادامه داد: از سال 83 لایحه مشارکت عمومی –خصوصی بدون در نظر گرفتن تفاوتهای جدی نظام مشارکت در شهرداری با سایر پروژه های دولتی دست به دست می شود در حالیکه شهرداری به عنوان نماد تحقق اصل 44 قانون اساسی شتاب بسیار زیادی دارد.

ارشد تاکید کرد: گره زدن سرنوشت اقتصاد شهری به پروژه های دولتی حاصلی جز طولانی شدن فرایند اجرایی پروژه های مدیریت شهری ندارد.

شایان ذکر است در این نشست مدیران سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور به بیان دیدگاهها و تبادل نقطه نظرات خود در حوزه بررسی چالشها و موانع جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، فرایند تهیه و ارائه مشوق ها، روشهای نوآورانه برای ایجاد درآمد پایدار، بررسی آخرین وضعیت لایحه درآمدهای پایدار و لایحه مشارکت عمومی و خصوصی پرداختند.


كلمات كليدي : مجمع شهرداری کلانشهرها , شهرداری کرج , شهرداری ارومیه

تعداد بازديد اين صفحه: 86695
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26380488 تعداد بازديد زيرپورتال: 95544 اين زيرپورتال امروز: 72 سایت در امروز: 7230 اين صفحه امروز: 55
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.