دوشنبه 7 بهمن 1398   16:38:19
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1398/10/24 سه‌شنبه
مرکز پژوهش‌ها بازوی کمکی مدیریت شهری
طرح های مطالعاتی و پژوهشی مرکز پژوهش ها برای سال ۹۹ پس از بررسی و تعیین وضعیت پیشنهادی برای اجرا اولویت بندی می شود.غدیر مهدوی در بیست و هفتمین جلسه شورای پژوهشی که با حضور اعضا شورا برگزار شد، اظهار داشت: این مرکز از طریق تشخیص نیازهای شهر و انجام مطالعات کارشناسی و پژوهش های کاربردی به توسعه پایدار و متوازن شهر کرج دست یابد.


وی گفت: طرح ردیابی و نمونه کاوی شاخص های ارزیابی زیست پذیری شهری، ارزیابی شاخص های زیست پذیری شهری از دیدگاه شهروندان ساکن در بافت های فرسوده کرج، امکان سنجی ایجاد نهادهای محلی به ویژه شورایاری ها در محلات و مناطق شهری کرج، تعیین مسیر بهینه برای امداد و تخلیه اضطراری پس از وقوع سیلاب، افزایش تاب آوری زیر ساخت های شهری از بعد فنی نمونه ای از طرح هایی است که توسط دانشگاه خوارزمی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تهران و جهاد دانشگاهی البرز و سایر دانشگاه ها در حال مطالعه  و کارشناسی است.


رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج افزود: مرکز پژوهش ها بازوی علمی شهر است که موجب ایجاد توانمندی در خصوص برنامه‌ریزی و مدیریت شهری شده و روند برنامه ریزی را تسریع می کند.

مهدوی در پایان با بیان اینکه باید سیاست های کلان شورای شهر به شهرداری تبیین شود، یادآور شد: این مرکز در زمینه‌های مختلف فعالیت‌های علمی انجام داده و آنها را در اختیار کمسیون‌های شورا قرار می‌دهد. 

كلمات كليدي : غدیر مهدوی , رییس شورای شهر کرج , مرکز پژوهش ها

مشاهده آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1383044
تعداد بازديد کنندگان سايت: 25707095 تعداد بازديد زيرپورتال: 4916910 اين زيرپورتال امروز: 4458 سایت در امروز: 20790 اين صفحه امروز: 3669
.