شنبه 10 خرداد 1399   00:24:35
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1399/1/17 يكشنبه
جمع آوری پسماندهای عفونی بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت
به منظور ارتقای سلامت شهروندان و جمع آوری و مدیریت اصولی پسماندهای عفونی مراکز بهداشتی درمانی شهرستان کرج و فردیس، تفاهم نامه ای بین سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، دانشگاه علوم پزشکی استان و اداره کل حفاظت محیط زیست البرز منعقد شد.

احمد خیری، اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده لیست مراکز بهداشتی درمانی فعال که تولید کننده پسماندهای عفونی هستند به سازمان مدیریت پسماند معرفی و این سازمان بر اساس دستورالعمل وزرات بهداشت اقدام به مدیریت اصولی این دسته پسماندها می کند.
 

وی افزود: بر اساس قانون مدیریت پسماند، پسماندهای عفونی مراکز درمانی، بهداشتی، مطب پزشکان، بیمارستانها و آزمایشگاه باید بی خطر شده و توسط شهرداری در شرایط مناسبی دفع شود.
 

خیری بر نظارت جهت دفع زباله های عفونی در مراکز بهداشتی و درمانی نیز اشاره کرد و بیان داشت: بر طبق این تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل حفاظت محیط زیست بر فرآیند جمع آوری، حمل و نقل و دفع پسماند مراکز بهداشتی و درمانی نظارت خواهند داشت.
 

وی از مشخص شدن سیاست های کلی در خصوص مدیریت پسماندها در کارگروه مدیریت پسماند استان البرز خبر داد و گفت: با همکاری بخش خصوصی مرکز بی خطر سازی پسماندهای عفونی نیز به زودی در مرکز دفع حلقه دره ایجاد خواهد شد.
 

خیری در پایان تاکید کرد: این همکاری زمینه ساز ارتقای سطح سلامت و بهداشت شهروندان عزیز خواهد بود.مشاهده آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2090591
تعداد بازديد کنندگان سايت: 30141136 تعداد بازديد زيرپورتال: 5733672 اين زيرپورتال امروز: 783 سایت در امروز: 707 اين صفحه امروز: 158
.