دوشنبه 5 اسفند 1398   06:36:00
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/7/16 سه‌شنبه
ریل گذاری بخشی از مترو آذرماه آغاز می‌شود
مدیر اجرایی فاز یک پروژه خط ۲ قطار شهری کرج گفت: تکمیل این پروژه از ایستگاه ۴۵متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و حدود ۲۵ میلیون یورو اعتبار ارزی نیاز دارد. 

محمدجواد رستمی در حاشیه  بازدید از پروژه خط دو قطار شهری کرج با اشاره به اینکه فاز یک و دو این پروژه به طول ۲۷ کیلومتر است، اظهار کرد: در فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج که ۱۵ کیلومتر طول دارد و از میدان  شهید سلطانی تا بعد از دانشگاه خوارزمی کرج است ، عملیات تکمیل در حال انجام است.

مدیراجرایی فاز یک پروژه خط دو قطار شهری کرج افزود: ایستگاه جهانشهر یا همان چهاراه طالقانی خط دو قطارشهری کرج ، ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا اول بهمن ماه سال جاری فضای عمومی آن مشتمل بر نازک کاری، سقف و یا دیوار چینی ها به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: در پایان سال ۹۹  نیز از ایستگاه چهار راه طالقانی قطار به سمت ۴۵ متری گلشهر به طول ۵.۵ کیلومتر حرکت خواهد کرد.

رستمی بیان کرد: از سال ۹۴ کار پروژه قطارشهری کرج متوقف شده بود و بعد از  شروع کار شورای پنجم اعتبار به پروژه تزریق شد به طوریکه که طی ۱۹ ماه گذشته بالغ بر۵.۷ درصد پروژه پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: پروژه فاز یک خط ۲ قطارشهری کرج از ایستگاه ۴۵متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و حدود ۲۵ میلیون یورو اعتبار ارزی نیاز دارد.

این مسئول با اشاره به وضعیت تامین تجهیزات مورد نیاز این پروژه توضیح داد:  بخشی از تجهیزات وارداتی خریداری شده و بخش دیگر نیز از اسفندماه خریداری خواهد شد.

مدیر فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج توضیح داد: عملیات ریل گذاری در فاز یک خط ۲ و حد فاصل ایستگاه های چهاراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر از اواخر آذرماه امسال شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه ۴۵متری گلشهر نیز ۷۸.۵  درصد پیشرفت فیزیکی داشته گفت: درتمامی ایستگاه‌های این خط ، نصب پله‌های فرار و  آسانسور مخصوص سالمندان و معلولین در دستور کار قرار گرفته است.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , سازمان حمل و نقل ریلی

مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 1532892
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26723740 تعداد بازديد زيرپورتال: 5087392 اين زيرپورتال امروز: 1721 سایت در امروز: 7826 اين صفحه امروز: 1353
.